İzmir’de atletizm kursu. Fiziksel aktiviteler her yaşta yapılması gerekmektedir. Düzenli yapılan Fiziksel aktiviteler çocukların ve gençlerin sağlıklı büyümesi, gelişmesi, kötü alışkanlıklardan korunması, kendi akranlarıyla daha iyi iletişim kurabilen ve sosyalleşmesine katkı sağlayacaktır. Fiziksel aktiviteler bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi ve hastalıklardan korunmayıda sağlamaktadır…………………..Temel Motorik Özellikler Kuvvet, sürat, çabukluk, çeviklik, esneklik, denge ve dayanıklılık özellikleridir .Bu temel beceriler, koşma, atlama, sıçrama, sekme, yakalama, fırlatma topa ayakla vurma gibi hareketlerdir. Bu beceriler tüm çocuklarda bulunan ortak özellikler olduğundan, temel beceriler olarak isimlendirilirler. İzmir atletizm kursu ile öğrencilerin kritik dönemde çocukların kazanması gereken beceri ve yetenekler kazandırılmaktadır.

HAREKET EĞİTİMİNİN FAYDALARI

  • Çocuğun problem çözme yeteneğini geliştirir.
  • Benliğini ifade etmesine yardımcı olur.
  • Yaratıcı çözümler aramasına yardımcı olur.
  • Duygusal ve sosyal kazançlar sağlar.
  • İşbirliği kurma yeteneğini geliştirir.
  • Diğer çocukların farkına varmasına yardımcı olur.

Koordinasyon

Koordinasyon az bir süre içerisinde zor hareketleri öğrenebilme ve farklı zamanlarda uygulayabilmedir. Uygun, hızlı tepki ortaya koyabilmesi kuvvetle doğru orantılıdır.
Bir sporcunun koordinasyon seviyesi titizlikle çeşitli etkinliklerle ve özel antrenman gereksinimlerine göre değişik kademelerdeki zor hareketleri hızlı bir şekilde uygulayabilme yeteneğinin göstergesidir. Yüksek seviyelerde koordinasyona sahip olan sporcu yalnızca becerileri geliştirmez bununla beraber olmadık bir zamanda karşı karşıya kaldığı olayların üstesinden gelebilme ve sorunları hızlı bir şekilde çözme becerisine sahip olur. İzmir’de atletizm kursu ile öğrencilere koordinasyon kazandırma çalışmaları uzman eğitmenimiz tarafından kazandırılmaktadır.

Esneklik

Esneklik, spor açısından yeteneklerin en belirleyicisidir. Antrenmanlarda ihmal edilmemelidir. Esneklik, sporsal yaralanmalardan korunmak için önemlidir. Esneklik çocukluk döneminde maksimum seviyede iken yaş ilerledikçe bozulma meydana gelir.
Esneklik hareket açıklığıyla doğru orantılıdır. Esnekliğin geliştirilmesiyle birlikte, sakatlanma ve yaralanmalarda ciddi oranda azalma, kastaki sıkıntıların önüne geçme, performansın üst seviyelere çıkarılması, anatomik duruşun ve vücut yapısının düzeltilmesi, bel bölgesine meydana gelebilecek ağrı ve problemlerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Esnekliğin geliştirilmesinde izlenmesi gereken en önemli yollardan biride yapılan antrenmanlardan hemen sonra germe hareketlerinin eksiksiz ve yeterli bir şekilde uygulanmasıdır. İzmir’de atletizm kursu ile öğrencilerimize eğitim verilmektedir. İzmir atletizm kursu ile öğrencilere esneklik kazandırma çalışmaları yapılmaktadır.

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.